הרצאות – להורים ואנשי חינוך

ילד חברותי  - הצגת דרכים לחיזוק  המיומנות החברתית של הילד, תוך התייחסות לשאלה –מי משפיע יותר על מצבו של הילד - הגנטיקה, הבית או ילדי הכתה?  יוצעו כלים מעשיים להתמודדות עם  דחייה חברתית, בידוד או מצוקה חברתית.

אחי זה הכי?  השפעת סדר הלידה והיחסים בין האחים על התפתחות האישיות. התמודדות עם מריבות בין אחים, קינאה, וטענות על קיפוח . יוצעו דרכים ליצירת  אווירה משפחתית נעימה ומצמיחה.

מורה בכבוד -אתגר החינוך. הפיכת  בית הספר לבית נוסף וטוב - למורים, לתלמידים והוריהם. בהרצאה יינתנו כלים להוראה יעילה וחינוך מהנה.

מוטיבציה ללימודים והצלחה בחיים – כיצד נפתח בילד תחושת מסוגלות, הישגיות, כושר התמדה וסיפוק עצמי.

"קטן עלינו"?! תינוק חדש במשפחה – מאפיינים משפחתיים של הצטרפות ילד חדש במשפחה ומתן כלים להורים הטריים.

מפלצות, אריות  ופחדי ילדים – הבנת עולם הפחד של ילדים בגילאים השונים ומתן כלים לחיזוק התפתחותו הרגשית של הילד ובטחונו העצמי.

בשלות ומוכנות לכתה א –  מהם המרכיבים הנדרשים למעבר מוצלח לבית הספר, וכיצד נכין את הילד טוב יותר למעבר. יוצגו בין היתר קווים מנחים המסייעים בקבלת ההחלטה אם להעלות את הילד לכתה א או להשאירו שנה נוספת בגן.

חוסן נפשי והתמודדות עם מציאות בלתי רצויה – איך נוכל להתמודד טוב יותר עם משברים ואתגרים, ולצמוח מקשיי החיים. הכרות עם כלים קוגניטיביים, רגשיים וגופניים המסייעים בהתמודדות עם מצבי לחץ וקיצון.   

אינטליגנציה, לקויות למידה והצלחה בבית הספר – מה נדרש כדי להצליח בלימודים ומהם הגורמים העלולים להקשות על התלמיד. יוצעו דרכים לסייע לתלמידים בהתמודדות עם קשיי הלימודים, שעורי הבית וחרדת הבחינות.

קסם הילדות – מאפייני ילדים בגיל הגן והמפגש בין עולם הילד לעולם המבוגר.  תינתן בין היתר התייחסות למרד הראשון בגיל שנתיים, החבר הדמיוני, מושגי הזמן, ו"חידת הלמה".

מתבגרים במילואים ובהודו –  גיל ההתבגרות שבין העשרים לשלושים ואתגרי ההתבגרות המאוחרת: בניית יחסים בוגרים עם ההורים, עזיבת הקן, בחירת מקצוע ובת זוג וחתירה לעצמאות כלכלית.

נושאים נוספים : "מתחברים למתבגרים"- על תפקיד ההורה בגיל ההתבגרות, "זוגיות לנצח?" – בחירה נכונה של בן הזוג ושימור הקשר, "גבול זה לא עונש" – על סמכות מתוך דיאלוג,  "אלימות בני נוער" ,"מה באמת ילדים צריכים",  "לקראת גיוס",   "קריירה הורות וזוגיות", ועוד .
 

2014© כל הזכויות שמורות ל “דני עמית, יעוץ פסיכולוגי”

FacebookGoogle+YoutubeLinkedin

בקרו אותנו ב: